Kde jsem: Katalog > Knihy a filmy > Knihy > Naučná literatura > Historie - literatura >

Mapy Čech, Moravy a Slezska v zrcadle...

Mapy Čech, Moravy a Slezska v zrcadle...

Cena produktu Mapy Čech, Moravy a Slezska v zrcadle... není známa.

 

Popis produktu Mapy Čech, Moravy a Slezska v zrcadle...: Dosud v této šíři nikdy nepublikovaný soubor historických map obsahuje nejen první zobrazení Čech, Moravy a Slezska, ale i dalších na 200 unikátních map (či jejich výřezů) českých zemí včetně map ...  Více informací


Mapy Čech, Moravy a Slezska v zrcadle... - popis

Dosud v této šíři nikdy nepublikovaný soubor historických map obsahuje nejen první zobrazení Čech, Moravy a Slezska, ale i dalších na 200 unikátních map (či jejich výřezů) českých zemí včetně map jednotlivých oblastí, důlních map, dobových plánů a podobně až do počátku 20. století. Text se zaměřuje na historicko-geografický vývoj českých zemí (včetně dvou desítek rekonstrukčních mapek), komentuje vznik a osudy opublikovaných map, pojednává i o vývoji kartografie, významných tvůrcích map, ale také o sběratelství map a je doplněn i o slovníček našich kartografů, chronologický přehled nejvýznamnějších mapových děl, seznam literatury a vyobrazení.

Další kategorie

Bylo pro vás vyhledání nejlevnějších cen u produktu Mapy Čech, Moravy a Slezska v zrcadle... užitečné? Najdeme vám nejlevnější ceny jakéhokoliv zboží. Například nejlevnější Zdraví - literatura nebo Kuchařky, Zahrada - literatura, Rodina - literatura.